O nás

Navrhneme a postavíme Vám dům podle Vašeho individuálního návrhu.

img

V dnešní době jsou dřevostavby atraktivním řešením v otázkách bydlení

Obecně se dá říct, že dům na bázi dřeva je hodně zajímavou alternativou ke klasickému zděnému domu. I když naše společnost má své začátky v roce 2016, větší část vedení i pracovníků má dlouholeté zkušenosti s výstavbou – montáží nízkoenergetických rodinných domů s dřevěnou nosnou konstrukcí – dřevostaveb. Tyto domy dodáváme zákazníkům v základních dvou fázích rozestavěnosti – dodávka domů „NA KLÍČ“ nebo dodávka ve fázi „UZAVŘENÉ HRUBÉ STAVBY.

Kdo jsme?

V týmu máme zastoupeny odborníky všech stavebních profesí, kteří jsou ochotni našim zákazníkům splnit jejich přání při výstavbě rodinného domu. Stavíme jak klasické domy, tak i moderně navržené dřevostavby. Postavíme i rodinné domy podle individuální potřeby a přání každého zákazníka. Rodinné domy stavíme jak podle našich typových projektů, tak i s potřebnými úpravami podle přání zákazníků. Naše dřevostavby jsou dodávány standardně včetně základové desky.

Montované dřevostavby jsou v dnešní době stále rozvíjející se stavební odvětví, které nachází stále větší oblibu zákazníků, kteří uvažují o výstavbě rodinného domu. Rozhodnutí pro stavbu rodinného domu je jedno z nejdůležitějších v životě člověka. Neméně důležitá je i volba správné technologie. Při realizaci našich projektů využíváme spojení tradičních a nejmodernějších postupů, čímž zajišťujeme u našich staveb komfort a vysokou životní úroveň Vašeho bydlení. Dřevostavby stavíme rychle a efektivně díky praktičnosti suché výstavby. Jsme výrobci, a proto pro naše dřevostavby garantujeme prověřené stavební materiály, které musí splňovat nejpřísnější normy a kritéria.

alt

Hlavní výhody dřevostavby

Ještě předtím než se seznámíte s nabídkou společnosti Dřevostavby Haná s.r.o., představíme Vám důvody, proč dávat přednost právě montovanému domu – dřevostavbě.

Nehořlavost

Dřevo je sice hořlavý materiál, ale většina požárů v budovách vzniká požárem interiérového vybavení a nikoliv shořením konstrukčního materiálu. Masivní dřevo při hoření na povrchu zuhelnatí a tím brání rozšíření hoření do hloubky. Díky této vlastnosti si ohořelá konstrukce drží svůj tvar a zachovává statickou nosnost. Sendvičové konstrukce jsou složeny z nehořlavých materiálů.

Montáž lze provádět během celého roku

Jelikož výstavba – montáž probíhá výhradně suchým procesem, je možné tyto technologie provádět i v průběhu zimních měsíců, aniž by hrozilo riziko zdržení stavby z důvodů mrazů. Před zimním obdobím se zhotoví základová deska a během zimního období není problém s montáží a dokončením stavby.

Zdravé klima

Dřevo je čistě přírodní materiál a v montované stavbě je bohatě zastoupeno. Jeho úkolem je nejen eliminovat tepelné ztráty domu, ale i tlumit hluk.

Větší prostor

Obvodové zdi jsou užší než u zděného domu, proto se dostáváme, při zachování vnějších rozměrů, k většímu prostoru vnitřnímu. Z tohoto důvodu může dřevostavba nabídnout v průměru až o 10 % větší obytný prostor.

Ekologie a ochrana životního prostředí

V průběhu výroby a výstavby se spotřebuje cca 65 m3 dřeva. V naší republice vyroste zhruba 0,5 m3 dřeva za sekundu. To znamená, že v lese roste materiál na jednu dřevostavbu asi dvě minuty. Materiál na stavbu domku potřebuje ke své „výrobě“ pouze vzduch, vodu, půdu a slunce.

Individuální úpravy dle požadavku investora

Díky používaným konstrukčním systémům a individuálnímu přístupu k investorovi lze naši dřevostavbu přizpůsobit nejen požadavkům investora, ale i parametrům pozemku. Pro nás je prioritní individuální přístup ke každému investorovi. Proto rozvržení půdorysu je ponecháno zcela na požadavcích investora.

Rychlost výstavby

Vzhledem ke skutečnosti, že při výstavbě – montáži dochází k minimalizaci mokrých procesů, kterými jsou pouze betonování základové desky, práce při montáži fasády, obkladačské a malířské práce a zbylé procesy jsou suché, dochází k velmi významné časové úspoře oproti výstavbě klasického zděného domu. Dřevostavbu lze zrealizovat k nastěhování během 3,5 až 5 měsíců od zahájení výkopových prací pro základovou desku. Toto je 3x a více kratší doba než je běžné pro zděné konstrukce.

Úspora nákladů na vytápění

Dřevo je nejdokonalejší izolační materiál s minimální tepelnou vodivostí. Zjednodušeně řečeno, v zimním období dřevostavba propouští méně chladu a v letním období pro změnu minimum tepla. Izolační vlastnosti montovaného domu jsou v porovnání se zděnou technologií až trojnásobně lepší. Jinak řečeno, náklady na pokrytí topné sezóny jsou až třetinové. Námi realizované řešení obvodových konstrukcí dosahuje velmi nízkých hodnot součinitele prostupu tepla (součinitel prostupu tepla našeho obvodového panelu o tl. 185 mm bez zateplovacího systému je U = 0,218 W.K-1.m2, obvodový panel se zateplovacím systémem o tloušťce 100 mm U = 0,140 W.K-1.m2, součinitel prostupu tepla tvárnice Ytong o tl. 200 mm je U = 0,704 W.K-1.m2).

Životnost a obyvatelnost domu

Životnost dřevostavby se při kvalitním a odborném provedení zcela vyrovná zděné stavbě. Pro důkaz není třeba chodit daleko. Stačí se podívat na dřevostavby na našich vesnicích nebo ve skanzenech. Kvalita těchto domů je kolikrát prověřena i staletími. Naše společnost poskytuje investorům záruku na dřevěnou nosnou konstrukci námi zhotovenou v délce 30 let. Nově dokončená dřevostavba splňuje požadavky pro kvalitní bydlení včetně velmi příznivého interiérového klimatu a je tedy možné se ihned nastěhovat. Není potřeba řešit problém s nadbytečnou vlhkostí, která vzniká při procesech ve standardně zděných domech.